Szybkopraca.pl jest jednym z kilkudziesięciu serwisów ogłoszeniowych należących do Platformy Szybko.pl. Największym serwisem jest szybko.pl dedykowane ogłoszeniom nieruchomości. Serwis jest odwiedzany przez ponad 1 milion uzytkowników miesięcznie.

Obecnie Platforma Szybko.pl posiada ponad 20 milionów stron zindeksowanych przez google.com – każda z nich z niepowtarzalnymi informacjami, perfekcyjnie opisującymi konkretne oferty. Ilość i jakość rejestrowanych stron sprawiają, że znajdujemy się w pierwszej piątce serwisów wyświetlanych w wynikach wyszukiwania, często zajmując pierwsze miejsce.

W 2013 roku Szybko.pl uruchomiło pierwszy polski model automatycznej wyceny nieruchomości (AVM). Narzędzie dostępne jest na stronie ceny.szybko.pl. jest proste w użyciu i dostępne dla wszystkich użytkowników Internetu. Pozwala na precyzyjne oszacowanie wartoścu nieruchomości. Model pozwala na estymację rynkowej ceny: mieszkań, domów, lokali komercyjnych oraz działek a także na oszacowanie kosztów wynajmu w całej Polsce.

Szybko.pl prowadzi również serwisy informacyjne powiązane tematycznie z portalami ogłoszeniowymi: abcnieruchomosci.pl, raport.szybko.pl. Sieć stron powiązanych z Szybko.pl to również ponad 100 witryn agencji nieruchomości przygotowanych i utrzymywanych przez Szybko.pl.